Ярослав Вихопень

Дата і місце народження

16 червня 1987, Україна, Львівська область, Кам'янка-Бузького району, с.Жовтанці

Дата і місце загибелі

16 жовтня 2023, Україна, Донецька область  

Пропонувати зміни
фото героя

Любов до України була закладена в його генах: боєць батальйону поліції «Львів» Ярослав Вихопень загинув в бою на Донеччині

 

Відважний, цілеспрямований, надійний, справедливий - таким пам’ятають сержанта поліції, який віддано любив свою Батьківщину і воював за неї з 2014 року. Герой загинув 16 жовтня 2023 року, виконуючи бойове завдання на Донеччині. Йому назавжди залишиться 36 років.

 

Побратим поліцейського Юрій Гера згадує: «Ярослава виховали як справжнього українця, який любить свою Батьківщину і готовий за неї воювати».

 

Для своєї сім’ї Ярослав завжди був взірцем та опорою: турботливий син та батько, люблячий чоловік, господар із «золотими руками».

 

Дружина Героя Ольга згадує, що чоловік випромінював добро та нікому не відмовляв у допомозі:

«Наш Ярослав дуже добра, чуйна та справедлива людина. Він любив всіх: дітей, свою сім’ю, друзів, побратимів. Він був душею компанії. І на передовій хлопці так само про нього відгукуються. Бо все, що він робив – це було для людей».

 

Матір Ярослава, Богдана Вихопень, ділиться спогадами, як її син у 2014 році разом зі своїм батьком пішов добровольцем у зону проведення АТО. Коли ж повернувся додому - став рятувальником. Коли почалася повномасштабна війна з росією - зупинити його бажання визволяти Україну від окупантів було неможливо. І вже у серпні 2022 року Ярослав добився призначення в батальйон патрульної поліції особливого призначення «Львів».

 

«Дуже сумно і важко усвідомлювати, що такої людини вже немає з нами. Він завжди виявляв бажання йти першим, коли потрібно було виконувати складні бойові завдання», - каже Віктор Паньків, заступник командира 2-ї роти батальйону патрульної служби поліції «Львів».

 

«Мій син для мене Герой... Любов до України була закладена в його генах від моїх батьків. Я йому казала: дитино, ти ж маєш бронь, не йди нікуди. А він каже: мамо, я як не піду - вони до нас прийдуть», - каже матір бійця Богдана Вихопень.

 

Разом з поліцейськими-побратимами Ярослав пройшов Запоріжжя, Ізюм, Куп’янськ та Бахмут, а за блискавичну операцію на Лиманському напрямку був нагороджений нагрудним знаком «Знак пошани» Національної поліції України.

 

Друг загиблого Героя Ярослав Заліско згадує: «Ми зустрічалися з ним під час Ізюмської операції, їхній підрозділ проводив також штурмові дії, зачистки. Ярослав був професіоналом як у військовій справі, так і рятувальником. Завжди хотів бути першим, кращим і до цього йшов, був дуже цілеспрямованим».

 

Фатальний бій на Донеччині став останнім для Ярослава Вихопня. Рідні розповідають, що до ротації бійцю залишалося лише два тижні, тож до зустрічі з ним рахували дні. Останній дзвінок від коханого дружина отримала буквально за кілька годин до трагедії.

 

«15 жовтня о першій годині ми з ним поговорили і він мені сказав, що згодом обов’язково ще подзвонить… Це було в неділю, а з неділі на понеділок він загинув. І я не можу в це повірити. Я його чекаю кожен день», - сумує дружина поліцейського Ольга.

 

Син Ярослава – 15-річний Нестор також дуже важко переживає втрату, адже батько був для нього справжнім другом та наставником:

«Я проводив з татом дуже багато часу. Ми ходили з ним на риболовлю, на футбол. Мені дуже зараз тяжко, не вистачає тих слів, що він мені говорив».

 

Ярослав Вихопень назавжди залишиться для кожного з нас уособленням патріотизму та відданості Україні.

 

За особисту мужність і самовідданість, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, сумлінне та бездоганне служіння Українському народові Ярослав Вихопень посмертно нагороджений відзнакою Президента України «За оборону України».

                                                                                                                                                   

Державні нагороди

Відзнаки Президента України «За оборону України»

Додаткові файли

Ви можете вшанувати героя, залишивши тут свій коментар

Через чутливу тему кожен коментар модерується. Тому після вашої публікації він зʼявиться тут через деякий час.
Звертаємо вашу увагу, що максимальний розмір файлу 10 МБ