Олексій Пономаренко

Дата і місце народження

14 червня 1991, Україна, Сумська область,  с. Тимченки

Дата і місце загибелі

9 березня 2022, Україна, Київська область, Вишгородський район, Лютіж

Пропонувати зміни
фото героя

Поліцейський Олексій Пономаренко загинув під час евакуації людей з окупованого с. Демидова на Київщині

 

Життєрадісна, світла, позитивна людина, надійний друг, професіонал – таким пам’ятають Олексія колеги. Він був небайдужою людиною та душею колективу. Під час окупації частини Вишгородського району Олексій разом з колегами налагодив коридор для евакуації людей з тих території, які постійно обстрілювалися російськими окупантами.

 

Народився Олексій 14 червня 1991 року в селі Тимченки Недригайлiвського району Сумської області. Здобув середню спеціальну освіту в Державному професійно-технічному навчальному закладі «Недригайлiвське вище професiйне училище» та згодом вступив до лав Збройних сил України.

 

У 2012 Олексій переїхав до міста Вишгород Київської області, там чоловік вступив на службу до органів внутрішніх справ України. Понад 6 років свого життя Олексій присвятив службі в ізоляторі тимчасового тримання №5 (м. Вишгород) ГУНП в Київській області.

 

Олексій був відважним поліцейським, який захищав Україну від російських загарбників. Він брав участь в антитерористичній операції, у здійсненні заходів із забезпечення національної безпеки та оборони, відсічі та стримуванні збройної агресії російської федерації в Донецькій та Луганській областях у 2015 році.

 

Колега Олексія В’ячеслав Дубець згадує: «Коли на Вишгородщині розпочалися бомбардування та потрібні були поліцейські для виконання завдань на блокпостах, Олексій відразу ж виявив бажання нести там службу».

 

Серед колег поліцейський користувався довірою та повагою, був відданим справі та своїй країні.

 

9 березня 2022 року під час евакуації людей з окупованого селища Демидова окупанти відкрили вогонь в бік правоохоронців та мирного населення. Заради порятунку людей Олексій заплатив найдорожчим - своїм життям.

 

Олег Суско, колега та друг Олексія, згадує обставини загибелі товариша: «Перебуваючи на блок посту, ми евакуювали людей. Люди йшли з окупованих територій з Димера, Демидова, обмотані простирадлами, дуже налякані. Ми їх зустрічали, перевіряли документи, після чого садили в автобуси та направляли далі. 9 березня ми приїхали на свій блокпост. Люди починали йти з самого ранку до п’яти вечора. Потім почався обстріл, прилетіла мінометна міна і Льошка загинув».

 

«Він пішов навчатися і в наступному році повинен був здобути вищу освіту і стати офіцером. Про це мріяв, але, на жаль, цього не сталося. Він дуже любив життя і насолоджувався ним. Я з ним працювала 4 роки, він був надійним товаришем, підтримував мене, ділився досвідом. Таких людей дуже мало», - згадує зі слізьми на очах колега та подруга загиблого Евеліна Буравчикова.

 

«Під час окупації частини Вишгородського району в районі Іванково поліцейські з місцевими органами влади та волонтерами налагодили відносно безпечний коридор для евакуації людей з тих територій. На жаль, окупант не давав вивезти населення. Вони знали місцевість і завдяки цьому евакуювали дуже багато людей. Попри те, що Олексій був у бронежилеті під час обстрілу уламок від міни зайшов саме в бік, де не було захисту. Ця травма стала для нього смертельною. Ми завжди будемо пам’ятати Олексія. Мужність, сила і гідність, відповідальність перед людьми за їх безпеку – все це про Олексія Пономаренка. Його загибель – трагедія для нашого колективу», - сказав очільник поліції Київщини Андрій Нєбитов.

                                                                                                                                                   

 

 

 

Державні нагороди

Нагрудний знак МВС України «За відзнаку в службі»

Додаткові файли

Ви можете вшанувати героя, залишивши тут свій коментар

Через чутливу тему кожен коментар модерується. Тому після вашої публікації він зʼявиться тут через деякий час.
Звертаємо вашу увагу, що максимальний розмір файлу 10 МБ