Максим Фідря

Дата і місце народження

25 травня 1981, Україна, Донецька,  Краматорськ

Дата і місце загибелі

28 жовтня 2023, Україна, Донецька,  Курдюмівка

Пропонувати зміни
фото героя

Олена Фідря, дружина загиблого згадує:

Ми познайомилися ще у школі, вчилися разом у 10-11 класах у ЗОШ №10. Він 9 класів закінчив у ЗОШ №34, а потім прийшов до нашої. Після закінчення школи вчилися в одному вузі, у Краматорському економіко-гуманітарному інституті. Тільки він на історичному факультеті, а я вивчала культурологію. У школі між нами ще не було ніяких відносин, а от у інституті вже були. Він з цього приводу завжди сміявся, коли запитували про кохання з першого погляду. І відповідав: "Так, з 5 року".Він любив історію, філософію, краєзнавство. Ще, коли вчився, почав працювати у школі. Працював у ЗОШ №9, 10 та Краматорській українській гімназії. Він любив дітей, а діти його обожнювали. Він був і вчителем, і наставником, і старшим другом. Він любив свою професію, предмет і що важливо, знав, як його викладати.

Одружилися на 3 курсі вузу. Романтичні відносини в нас розпочалися на археологічній практиці у Криму. Це було під Судаком. Атмосфера була така мабуть... І з того часу вже не розлучалися. Він був дуже харизматичний, веселий, з особливим почуттям гумору, таким між іронією та сарказмом. Був дуже розумним. Мав різноманітні інтереси. З ним було дуже цікаво. Після війни хотів їздити збирати сучасний фольклор... Любив туризм, і пішохідний, і велосипедом їздив, і на байдарках плавав...

Максим дуже любив Україну, природу нашої країни. І завжди казав, що поки я не побачу свою країну, всю її красу, я за кордон їхати не хочу. Ми були у багатьох мальовничих куточках. Але Максим почував себе вдома тільки тут, у степах. В нас народився син. Як батько Максим був люблячий і суворий одночасно. Він казав дитині, що потрібно бути справжнім чоловіком, потрібно вчитися, реалізовувати себе, потрібно бути особистістю, не складати руки, не пливти за течією. А головне - потрібно бути щасливим у цьому житті. 

Ще після подій 2014 року він казав, що скоріш за все буде війна, бо це імперія і вони не зупиняться. Але їхати кудись в нас навіть думки не було. Ми жили у Краматорську.

Про людей, які чекають руський мир, він казав: "Чемодан, вокзал, росія... виїзжайте і живіть там". Він був дуже патріотичним, вважав, що треба захищати свою рідну землю, де народився, де живеш. Бо прийшли до тебе у двір і треба його захищати. 

Максим прийняв рішення стати на захист Батьківщини у 2020 році. Казав, ну що я оце вчу просто дітей, я хочу зробити щось більше для своєї країни. Можливо він відчував щось, можливо хотів щось змінити для всіх і для себе. Останній рік він казав, що все, не можу більше бути осторонь. Покинув улюблену роботу і пішов служить до Краматорського прикордонного загону.


В жовтні 2020 року сержант Максим Фідря виявив бажання добровільно призватися на військову службу за контрактом до лав Державної прикордонної служби України та мужньо і самовіддано виконував службово-бойові завдання на ділянці відповідальності 11 прикордонного загону в межах Донецької області.

З лютого 2022 року брав участь в бойових діях на території Донецької області в складі прикордонної комендатури швидкого реагування № 1.

За час проходження служби сержант Максим Фідря проявив себе відданим справі охорони державного кордону та конституційному обов’язку, мужнім та сміливим військовослужбовцем.

Особовий склад групи військовослужбовців прикордонної комендатури швидкого реагування № 1 11 прикордонного загону, в складі якої перебував сержант Максим Фідря, виконував бойові завдання в районі вогневої позиції «Чайка» в районі н.п. Курдюмівка Бахмутського району Донецької області, перебував під постійним натиском агресора. 

28 жовтня 2023 року ворог здійснив масований мінометний та артилерійський обстріл по вогневої позиції «Чайка». В ході відбиття нападу переважаючих сил противника, сержант Максим Фідря своєчасно зайняв своє місце забезпечивши кругову оборону вогневої позиції, ведучи вогонь в бік противника під шквальним ворожим обстрілом зі стрілецької великокаліберної зброї та з мінометів, не даючи  ворогу просунутися в напрямку вогневої позиції «Чайка».

В ході бою, в безпосередній близькості від сержанта Максима Фідрі стався приліт ворожої міни, осколками якої Максим Фідря зазнав поранення несумісні з життям.

За особисту мужність і самовіддані дії, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, вірність військовій присязі сержант Фідря Максим Юрійович нагороджений орденом «За мужність» ІІІ ступеня (посмертно).

Державні нагороди

Орден «За мужність» ІІІ ступеня

Додаткові файли

Ви можете вшанувати героя, залишивши тут свій коментар

Через чутливу тему кожен коментар модерується. Тому після вашої публікації він зʼявиться тут через деякий час.
Звертаємо вашу увагу, що максимальний розмір файлу 10 МБ