Богдан Бондарчук

Дата і місце народження

13 березня 1982, російська федерація, Амурська область, Серишевського, с. Добрянка

Дата і місце загибелі

13 лютого 2023, Україна, Донецька область, Бахмутський, Бахмут

Пропонувати зміни
фото героя

Спецпризначенець поліції Чернігівщини Богдан Бондарчук героїчно загинув під час оборони Бахмута

 

Професійний, сміливий, надійний друг, люблячий батько – так про поліцейського Богдана Бондарчука згадують його колеги і близькі. 

 

13 лютого 2023 року під час виконання бойового завдання з оборони Бахмута Донецької області чернігівський поліцейський загинув внаслідок удару реактивної артилерії російських військ.

 

Лейтенант поліції Богдан Бондарчук 20 років віддав службі в органах внутрішніх справ. З 2018 року працював у КОРДі.

 

Богдан Бондарчук народився 13 березня 1982 року. У 1999 році закінчив Хмільницьку середню школу Чернігівського району. Після завершення строкової служби у Збройних силах в 2002 році Богдан розпочав службу в органах внутрішніх справ. З 2015 року – в лавах спецпідрозділу поліції Чернігівщини, а з 2018 року – у КОРДі.

 

Богдан Бондарчук зарекомендував себе як самовідданий, професійний, сміливий, надійний та відповідальний поліцейський. Під час авіаційних та ракетних обстрілів Чернігова він разом з іншими спецпризначенцями та військовими забезпечував прикриття роботи рятувальних служб з відновлення критичної інфраструктури міста. В березні 2022 року під ворожими артилерійськими та мінометними обстрілами допомагав мирним чернігівцям та евакуйовував з міста жінок, дітей та поранених.

 

Поліцейський був турботливим сім’янином, ростив трьох діток – сина і двох донечок.

 

« Богдан був чудовим батьком і чоловіком – люблячим і мудрим. Завжди спокійний і розсудливий… А ще, він мав золоті руки, у вільний час допомагав друзям лагодити їхні автомобілі, – розповідає дружина загиблого героя Вікторія. – Богдан жив службою і не уявляв себе десь в іншій професії. Для нас він був найкращим! Таким залишиться назавжди»…

 

Мати загиблого поліцейського Світлана Бондарчук згадує, що її син з дитинства був дуже товариським, мав багато друзів та був душею будь-якої компанії:

«Богдан змалечку був справжньою опорою для мене. Тому зараз без нього надзвичайно важко. Таких дітей мало, як мій син. Коли вчився в школі, то був найкращим в класі. Активний, комунікабельний, брав участь в усіх шкільних заходах. Від батька йому передалася любов до техніки. Здавалося, те, що не повинне рухатися, у нього рухалося і працювало. Дійсно мав золоті руки – всі ремонти робив сам. Тільки-но приїжджав до мене у село, одразу ж під двором збиралося кілька автівок – всім треба до Богдана. Комусь щось полагодить, комусь допоможе чи підтримає порадою. До нього завжди тягнулися люди. Тому це втрата не лише для мене, а для всього нашого села. Для кожного, хто його знав».

 

Світлана Володимирівна каже, що Богдан багато разів був у «гарячих» точках на Сході, брав участь у ризикованих та небезпечних поліцейських операціях.

«Він жив службою, це було його покликання, – говорить матір героя. – Ще з 2014 року були ротації на Схід. Звісно ж, ми дуже переживали. Знали, що наш Богдан ніколи не ховався за спинами інших. Коли був на позиціях, то зв’язку з сином не було по кілька днів. Це було справжнє щастя – дочекатися дзвінка і нарешті почути рідний голос. За 20 років його служби багато було складних ситуацій, але Богдан особливо не ділився подробицями. «Все добре, мамо», – відповідав так на всі розпитування. Розумію, що треба триматися і жити заради внуків. Але інколи душа не витримує... Це дуже важко переживати таку втрату».

 

Богдан був одним із кращих у підрозділі і до кінця залишився вірним Присязі.

 

«Він завжди міг підставити дружнє і надійне плече допомоги. Ми знали: якщо на завдання виїжджає Богдан – воно буде виконано на 100%. Наш святий обов’язок – помститися ворогу за смерть нашого побратима Богдана. І ми це неодмінно зробимо, – каже колега загиблого КОРДівця.

 

Усі 20 років пліч-о-пліч із Богданом ніс службу у спецпідрозділі поліції його побратим Сергій.

 

«Разом ми заступали в групу швидкого реагування, виїжджали на затримання небезпечних злочинців, – розповідає Сергій. – Під час служби завжди підтримували один одного. З 2014 року наш підрозділ був на Сході. З Богданом ми спільно виконували бойові завдання. Богдан захоплювався спортом, був професійним стрільцем. Відмінно володів різними видами зброї: від короткоствольної до снайперських гвинтівок. Дуже влучно і швидко стріляв. Богдан брав участь у змаганнях зі стрільби, неодноразово представляв Чернігівщину. Завдяки йому наша область часто входила до 10-ки кращих в Україні».

 

«Для мене він був не лише колегою, а й другом. Разом проводили вільний час, вихідні. Богдан був чудовою людиною. До нього часто зверталися по допомогу і він нікому не міг відмовити. За щоб він не взявся – все виходило. Дивувало те, що його ніхто цьому не навчав і не показував. Наприклад, ремонт у квартирі з нуля зробив сам, я дивувався як майстерно і красиво все вийшло. Я завжди намагався брати з нього приклад. У складних чи кризових ситуаціях він завжди зберігав рівновагу, був спокійний і витриманий. У нього дійсно було чому повчитися. Богдан – приклад справжнього офіцера і захисника», – згадує його друг і колега з КОРДу Олександр.

 

Богдан Бондарчук нагороджений посмертно орденом «За мужність» III ступеня.

 

На Чернігівщині на честь загиблого поліцейського назвали вулицю та встановили меморіальну дошку. Світла і вічна пам’ять полеглому захиснику України!

                      

 

                                                                          

Державні нагороди

Орден «За мужність» ІІІ ступеня

Додаткові файли

Ви можете вшанувати героя, залишивши тут свій коментар

Через чутливу тему кожен коментар модерується. Тому після вашої публікації він зʼявиться тут через деякий час.
Звертаємо вашу увагу, що максимальний розмір файлу 10 МБ