Юрій Бойко

Дата і місце народження

7 січня 1971, Україна, Кіровоградська,  Ульяновка (нині м. Благовіщенське)

Дата і місце загибелі

14 серпня 2014, Україна, Донецька,  поблизу Іловайська

Пропонувати зміни
фото героя

43-річний полковник Юрій Бойко став другим загиблим (після свого колишнього начальника, генерал-майора Сергія Кульчицького) офіцером-«бойовиком» Головного управління Національної гвардії України, який своєю смертю засвідчив: штабні офіцери Нацгвардії не відсиджуються в тиловому, «кабінетному» затишку, а беруть безпосередню участь в антитерористичній операції, розділяючи небезпеку з воїнами підлеглих частин...

 

Юрій Миколайович народився й виріс в Ульянівці (нині м. Благовіщенське) — районному центрі Кіровоградщини.

 

Закінчивши Пермське вище військове командно-тилове училище внутрішніх військ МВС Росії на зламі епох — після розпаду Радянського Союзу, він повернувся на Батьківщину, де й розпочав сходження щаблями офіцерської кар’єри: обіймав посади командира взводу й роти, заступника начальника штабу й заступника командира військової частини, згодом продовжив службу в Головному управлінні ВВ МВС України та ГУ НГУ.

 

У червні 2014 року полковник Бойко був призначений куратором резервного батальйону спеціального призначення НГУ «Донбас». За традицією підрозділу, він дістав особистий позивний — «Немо».

 

Вирушивши в район АТО разом із «Донбасом», Юрій Миколайович понад місяць брав активну участь у бойових діях зі звільнення від терористів населених пунктів Донеччини. Зокрема, 10 серпня 2014 року знову пішов у бій разом із резервістами, які проводили розвідку боєм на підступах до м. Іловайська.

 

«Донбасівцям» вдалося ввірватись у місто, знищивши понад 30 бойовиків, проте через загрозу оточення їм довелося повертатися на вихідні позиції.

 

Група з 15 бійців, у складі якої перебував «Немо», рухалась з Іловайська попереду колони. Воїни виявили, що міст, через який лежав їхній шлях, заміновано. Гвардійці запобігли руйнуванню споруди, але їх обстріляли бойовики з великокаліберних снайперських гвинтівок і кулеметів. Диверсанти відступили, але полковник Ю. М. Бойко і двоє резервістів полягли, ціною свого життя забезпечивши просування батальйону та врятувавши десятки товаришів.

 

13 серпня рідні й близькі, земляки з Кіровоградщини й бойові побратими проводжали Юрія Миколайовича в останню путь.

 

Похований на кладовищі селища Пуща Водиця Оболонського району м. Києва.

 

Без чоловіка й батька залишилися дружина та 13-річна донька.

 

Указом Президента України № 651/2014 від 14 серпня 2014 року «за особисту мужність і героїзм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України», нагороджений орденом «За мужність» III ступеня (посмертно).

 

 

Державні нагороди

Орден «За мужність» ІІІ ступеня

Додаткові файли

Ви можете вшанувати героя, залишивши тут свій коментар

Через чутливу тему кожен коментар модерується. Тому після вашої публікації він зʼявиться тут через деякий час.
Звертаємо вашу увагу, що максимальний розмір файлу 10 МБ